ایزو

ایزو ، iso

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت در نقاط مختلف دنیا اعم از کشورهای پیشرفته و سایر کشورهای دنیا میل به یافتن و رعایت استانداردهای یکسان و بین المللی بیشتر گردید . لذا با توجه به این موضوع هر روز نیاز به دریافت ایزو های بین المللی جهت همسان سازی کارخانجات و شرکت های کوچک و بزرگ دنیا با یکدیگر بیشتر شده است . امروزه در اکثر کشورهای دنیا استانداردهای شناخته شده ای مانندISO9001:2008 و ISO14001:2004وOHSAS 18001:2007وCE مورد استفاده است . موسسه بین المللی آویژه نشان پارسی بعنوان مشاور سیستم های مدیریتی  کیفیت و تاییده های بین المللی از کشورهای انگلستان و آلمان با پشتوانه ی تجربه ی کاری در زمینه ی سیستم های مدیریتی و استانداردهای مختلف اعم از استانداردهای محصول و سیستم فعالیت می نماید . این موسسه با بسیاری از سازمان های دولتی و خصوصی در سطح کشور همکاری وسیع در سطح مشاوره داشته است.

مشاوره ایزو:

مشاوره و پیاده سازی انواع استانداردهای ایزو نظیرISO 9001, ISO/TS 16949, ISO 14001, ISO 10002, ISO 10004 , OHSAS 18001,الزامات خودروسازان، کاهش هزینه، افزایش بهره وری 

  آموزش ایزو 

آموزش انواع ایزو و سیستم های مدیریتی ، ابزارهای کیفی ،نرم افزارهای مدیریت پروژه و ... با مدرک رسمی

ایزو ،iso

گروه تخصصی ما در قالب شرکت مشاور سیتمهای مدیریتی با کادری مجرب و با سابقه در زمینه استقرار انواع سیستم های مدیریتی آماده خدمت و تحقیقات تخصصی به دوستداران پیشرفت می باشد. 

آشنایی کلی با استانداردهای مدیریت کیفیت 

نياز بازار و انجام سريع تحولات جهاني و نياز به وجود يك استاندارد بين‌المللي مرتبط با سيستم‌هاي مديريتي، سازمان جهاني استاندارد را بر آن داشت تا علاوه بر تدوين استانداردهاي بين‌المللي محصول، استانداردي تدوين كند كه به موجب آن مديريت تمامي سازمان‌ها و بنگاههاي اقتصادي كوچك و بزرگ، توليدي و خدماتي بتوانند استانداردي بر مبناي كيفيت را به اجرا درآورند. بر اين اساس، كشورهاي صنعتي عضو سازمان جهاني استاندارد سازي(ISO)موضوع ايجاد و تدوين استانداردهاي تضمين كيفيت را مطرح نمودند.

معرفی استاندارد ایزو ISO 9001:2008

نياز بازار و انجام سريع تحولات جهاني و نياز به وجود يك استاندارد بين‌المللي مرتبط با سيستم‌هاي مديريتي، سازمان جهاني استاندارد را بر آن داشت تا علاوه بر تدوين استانداردهاي بين‌المللي محصول، استانداردي تدوين كند كه به موجب آن مديريت تمامي سازمان‌ها و بنگاههاي اقتصادي كوچك و بزرگ، توليدي و خدماتي بتوانند استانداردي بر مبناي كيفيت را به اجرا درآورند. بر اين اساس، كشورهاي صنعتي عضو سازمان جهاني استاندارد سازي(ISO)موضوع ايجاد و تدوين استانداردهاي تضمين كيفيت را مطرح نمودند.

معرفی استاندارد ایزو  ISO 14001:2004

در سال‌هاي اخير با توجه به روند رشد جمعي، محدوديت منابع طبيعي، آلودگي فزاينده آب و هوا و خاك، بحران‌هاي زيست محيطي نظير تخريب لايه ازن، بارش باران‌هاي اسيدي، گرم شدن كره زمين و تهديد گازهاي گلخانه‌اي تعداد بسيار زيادي از استانداردها، پروتكل‌ها و كنواسيون‌ها زيست محيطي به صورت ملي و منطقه‌اي به وجود آمدند.

سازمان بين‌المللي استاندارد در زمينه استانداردهاي مديريت با هدف زيست محيطي اقدام به تدوین استاندارد سری ایزو 14000 نموده است. در این ایزو با تدوين خط‌ مشي مديريت محيط زيست شناسايي اوليه جنبه‌هاي زيست محيطي در سازمان و قابليت‌هاي سازمان در كنترل و اندازه‌گيري آنها و شناسايي اوليه الزامات قانوني و ساير الزامات مورد نیاز در این رابطه صورت می پذیرد. 

معرفی استاندارد ایزو : Iso 10015:1999

امروزه مبحث استاندارد نمودن آموزش با توجه به سرمایه گذاری کلان موسسات ، سازمانها و شرکتها اعم از خصوصی و دولتی بر امر آموزش ، یکی از ضروریات می باشد .در این استاندارد که بحق یکی از منحصر بفردترین استانداردها در زمینه آموزش است ، دنیایی از مفاهیم و مطالب آموزشی نهفته است. این ایزو برای ایجاد ، اجرا و نگهداری فرآیند آموزشی سازمانها ، شرکتها و موسسات بسیار اثربخش خواهد بود . با پیاده سازی این استاندارد در فرآیندهای آموزش شرکت و سازمانها می توان با زبان جهانی خود را همنوا ساخت . باریک بینی و ظرایف این ایزو در مقوله های اثربخشی آموزش ، بهره وری آموزش ، اعتباربخشی آموزش و دهها موارد دیگر و در عین حال با زبانی ساده و بی آلایش مطرح نمودن مباحث پیچیده و فنی آموزش، از ویژگیهای ممتاز این استاندارد است . این استاندارد می خواهد پارادایم ساده اندیشی و سطحی نگری به فرآیند آموزش را با رویکردی حرفه ای و تخصصی به امر آموزش تغییر دهد این استاندارد ( 10015ISO :)در حقیقت به تشریج الزامات ، مستند سازی و چگونگی ممیزی سیستم آموزش می پردازد.

معرفی استاندارد ایزو  OHSAS 18001:2007

با توجه به افزايش آمار حوادث صنعتي در جهان در سال 1953 كميته مشترك سازمان بهداشت جهاني(WHO)و سازمان بين‌المللي كار(ILO)در زمينه تدوين منشور ايمني و بهداشت حرفه‌ايي تشكيل شد.

این منشور با هدف حفاظت از زندگي و اثربخشي انسان‌ها و پيشگيري از وارد شدن آسيب به كليه تجهيزات و مواد كه در فع نيازهاي او دخيل هستند، بوجود آمد.

در اين منشور اهداف زير تعريف شده است:

الف- تامين، حفظ و ارتقاي سطح سلامت جسماني، رواني كاركنان در محیط کار

ب - پيشگيري از بيماري‌ها و حوادث ناشي از كار

ج - تطبيق كار با انسان و در صورت امكان تطبيق انسان با كار و سرانجام در سال 1999 اولين استاندارد مديريت ايمني و بهداشت حرفه‌ايي كه قابل مميزي توسط سازمان‌هاي گواهي‌دهنده مي‌باشد تحت عنوانServies)(Occupational Health and Safety AssessmentياOHSAS 18001تدوين شد.

معرفی سيستم جامع مديريت کیفیت IMS:

سيستم مديريت تلفيقي همان گونه كه از عنوانش بر مي‌آيد، مجموعه‌اي از نيازمندي‌هاي سه استاندارد مديريت كيفيت، زيست محيطي و ايمني و بهداشت حرفه‌اي مي‌باشد. احساس نياز به استقرار سه سيستم شكل دهنده آن بطور همزمان و شكلگيري آن را مي توان سرآغازي جهت تفكر در استقرار اين سيستم دانست. هدف و دامنه كاربرد اين استاندارد، چارچوب و راهنمايي را براي سيستم مديريت جامع ارايه مي نمايد كه در آن نيازمنديهاي مشترك سيستمهاي جدا از هم، جهت جلوگيري از تكرار مجدد آنها، در يكديگر ادغام شده اند. اين مجموعه ارتباط بين عناصر استانداردهاي ISO9001:2008وISO 14001:2004وOHSAS 18001:2005را مشخص مي‌كند.

  معرفی استاندارد  EN16001:2009ایزو 

ایزو سيستم مديريت انرژي در تاريخ اول جولاي سال2009ميلادي در جهت کاهش مصرف انرژي و مديريت انرژي فرايندهاي سازمان منتشر گرديده است. اين استاندارد الزاماتي را براي يک سيستم مديريت انرژي مشخص مي نمايد که مي تواند يک سازمان را قادر به توسعه و پياده سازي خط مشي واهداف پيرامون نيازمندي ها و الزامات قانوني در مورد جنبه هاي انرژي نمايد. اين ایزو مي تواند در تمامي سازمانها با هر نوع فعاليت و هر اندازه و ابعاد پياده سازي شود و سازمانها و شرکتها را با يک چارچوب يکسان در جهت استقرار سيستم ها و فرآيندهاي مورد نياز آنها براي بهبود اثربخشي انرژي هدايت و کمک موثري درجهت صرفه جويي اقتصادي و کاهش گازهاي گلخانه اي باشد.

معرفی استاندارد  ISO 17025:2005ایزو 

بكارگيري روز افزون سيستم‌هاي مديريت منجر به اين امر شده است كه آزمايشگاههايي كه بخشي از يك سازمان بزرگتر مي‌باشند يا خدمات ديگري ارائه مي‌نمايند، نسبت به استقرار يك سيستم مديريت همسو با سيستم مديريت كيفيتISO 9001و همين طور الزامات فني مورد نياز آزمايشگاهها اقدام نمايند که در این قالب استاندارد بين‌الملليISO/IEC17025تدوین و منتشر گرديد. برخورداري آزمايشگاه‌ها از يك سيستم مديريت، هماهنگي و انسجام روش‌هاي آزمون مورد استفاده و در نهايت ارائه خدمات آزمون و كاليبراسيون براي مشتريان درون سازماني و برون سازماني، منجر به افزايش ارزش افزوده در سازمان خواهد گرديد.

نحوه ارايه خدمات:

2-1-  مرحله شناخت فرآيندها و تعيين فاصله سازمان با الزامات سیستم های مدیریت کیفیت

2-2- مشاوره در تدوين مستندات و نيازمندي‌هاي سيستمي استاندارد

2-3- مشاوره در استقرار سيستم و آمادگي سازمان براي اخذ گواهينامه سيستم مديريت كيفيت

2-4- ارايه آموزش‌هاي تخصصي در زمينه استقرار مراحل فوق بر اساس الزامات هر استاندارد

دستاوردهای حاصله از اجرای سیستم های مدیریت کیفیت (ایزو)

امروزه در آغاز قرن بيست و يكم، با توجه به تحولات روزافزون علمي، فني و اقتصادي و پر رنگ شدن كنترل‌هاي بين‌المللي حاصل از قوانين و مقررات و اثرات آن بر كسب و كارها و به خصوص جهاني شدن اقتصاد، افزايش انتظارات مشتريان به دليل داشتن حق انتخاب را به همراه دارد. مديريت كيفيت به عنوان يكي از راهكارهاي مديريتي براي ماندگاري سازمان در شرايط كنوني لازمه حركت‌هاي رو به رشد بوده و بنيان و اساس پيشرفت هر سازمان و بنگاه اقتصادي را مدنظر دارد. با بكارگيري الزامات اين استاندارد و پياده سازي سيستم مديريت كيفيت، در مجموع بهره‌مندي از مزاياي زير قابل انتظار است:

 ايجاد روش‌هاي ارتقاي رضايتمندي مشتري

كشف و ريشه‌‌يابي مهم‌ترين علل بروز مشكلات و در نتيجه كاهش دوباره كاري‌ها

دستيابي به اهداف كوتاه و بلند مدت

ارتقاي توانمندي‌هاي نيروي انساني

حذف سليقه‌ها و سيستماتيك نمودن كارها

افزايش اثربخشي فعاليت‌هاي توليدي يا ارايه خدمات

حركت‌هاي رو به رشد در جهت ماموريت‌ها و چشم‌اندازهاي صنعت مربوطه

ايجاد قابليت انعطاف در بكارگيري استراتژي‌هاي مختلف در مواقع لزوم 

q-m-s

صدور گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد2008 ISO 9001
صدور گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی بر اساس استاندارد ISO 14001
صدور گواهینامه ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001
صدور گواهینامه استاندارد سیستم رضایت مشتری ISO 10002
صدور گواهینامه ایمنی مواد غذایی HACCP و ISO 22000:2005
صدور گواهینامه نظام مدیریت امنیت اطلاعات ISO 27001
صدور گواهینامه مدیریت خدمات ویژه سازمان های IT
مدیریت و نظارت بر پروژه های استقرار مدیریت کیفیت در آزمایشگاه ISO17025 و اخذ صلاحیت از
صدور گواهینامه نظام مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ISO/TS 29001
صدور گواهینامه نظام آراستگی محیط کار

مشاور ایزو , اخذ ایزو , شرکت ایزو , انواع ایزو , مشاوره ایزو , گواهینامه ایزو , استقرار ایزو , مراحل اخذ ایزو , ایزو 9001

  ایزو 14001 ، OHSAS 18001 ، ایزو 10002، ایزو   22000:2005 ،ایزو 27001 ، ایزو  17025  ، استاندارد/TS 29001 ، صدور گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد2008 :ISO 9001 ، صدور گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی بر اساس استاندارد ISO 14001 ، صدور گواهینامه ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001 ، صدور گواهینامه استاندارد سیستم رضایت مشتری ISO 10002 ، صدور گواهینامه ایمنی مواد غذایی HACCP و ISO 22000:2005 ، صدور گواهینامه نظام مدیریت امنیت اطلاعات ISO 27001 ، صدور گواهینامه مدیریت خدمات ویژه سازمان های IT ، مدیریت و نظارت بر پروژه های استقرار مدیریت کیفیت در آزمایشگاه ISO17025 و اخذ صلاحیت از  ، صدور گواهینامه نظام مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ISO/TS 29001

اخبار

طراحی شده و توسعه یافته توسط شرکت ایده پردازان فرازگام