اصول و محتوای مدل

يا ايها الذين امنوا اتقوا الله و کونوا مع الصادقين؛(1)

(ای کسانی که ايمان آورده ايد ، از خدا بترسيد و با صادقین باشيد)

صداقت

مدل جایزه سیستم مدیریت صداقت چارچوبی روشمند برای ارزيابی عملکرد سازمان ها در دو حوزه فرآيند های صداقت و نتايج حاصل از صداقت است و بر اساس آموخته های مديريت کيفيت جامع ، توجه به ارزش ها و مفاهيم بنيادين ، لازمه موفقيت و ايجاد بهبود مستمر سازمان ها را فراهم میکند.

سیستم مدیریت صداقت، شکلی از اصول اخلاقی کاربردی است که اصول اخلاقی و مسائل اخلاقی را در تجارت و اجتماع بررسی می کند در حالی که این اصول در تمامی رفتارهای اجتماعی و تجاری کاربرد دارند و به صداقت افراد جامعه و سازمانها مرتبط می باشند. این مدل جایزه در واقع استانداردهای اخلاقی یک سازمان یا فرد و جامعه را مورد بررسی قرار می دهد. و به بیان دیگر

     مدل جایزه صداقت علم مطالعه استانداردهای اخلاقی است.

مدل صداقت ، جایزه صداقت دستاوردهای حاصل از ارزيابی در اين مدل عبارتست از  نقاط قوت سازمان و زمينه های قابل  بهبود  آن  که برای  دستيابی به  بهبودها  فهرستی از برنامه های اولويت بندی شده را نيز پيشنهاد می کند.

 درنگرش سنتی، کیفیت محصولات در پرتو ویژگیها و صفات فیزیکی آن از قبیل «استحکام» و «قابل اعتماد بودن» ارزیابی می شود، ولی امروزه بسیاری از شرکتها مفهوم « کیفیت » را مورد بررسی مجدد قرار داده اند. این شرکتها متوجه شده اند که مطلوبترین و موفقترین محصول در جهان اگر « نیازها»، «خواسته ها » و «انتظارات مشتریان» را برآورد نکند « ایده آل » محسوب نمی شود. مفهوم جدید کیفیت مستلزم استراتژیهای جدید در « سازماندهی» ، « اجرا » و « کنترل » است. امروزه توجه به کیفیت دیگر منحصرأ بر عهده گروه کوچکی از افراد که عملکرد را تحت نظر می گیرند و محصولات معیوب را از خط مونتاژ جدا می کنند نیست. امروزه تمام کارکنان سازمان عناصر مؤثر در کیفیت محسوب میشوند.

جایزه مدل صداقت

برای شناخت وضعيت عملکردی سازمان ها بايد از معيارهايی بهره گرفت که ارتباط تنگاتنگی با مفاهيم سیستم مدیریت صداقت داشته باشند،معيارهايی که توسط آنها، ميزان تحقق مفاهیمبنيادين و ميزان موفقيت سازمان در دستيابی به نتايج را بتوان اندازه گيری کرد. ارزش ها و مفاهيم بنيادين صداقت، که در ادامه تشريح خواهند شد، بدون توجه به نوع فعاليت و اندازه سازمان ها، برای کليه آنها قابل استفاده بوده و مدل سیستم مدیریت صداقت را پشتيبانی می کنند. 

مدل صداقت

مهم : 

در جایزه مدل سیستم مدیریت صداقت شاخص ها و معیارهاها با مطالعه منابع اولیه دینی و دیدگاه بین المللی، و همچنین دیدگاه فقها و مفسرین و روش تحلیل روایی و به نحوی اجتهادی مورد مطالعه قرار گرفته است.

اخبار

حامیان سیستم مدیریت صداقت

   صداقت

شورای عالی ایرانیان ریاست جمهوری

 مرکز جهانی شدن

مرکز ملی جهانی شدن ریاست جمهوری

صداقت

وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی

مدل صداقت

  شهرداری تهران

 جایزه صداقت

سازمان منطقه آزاد کیش 

جایزه صداقت

شرکت هواپیمایی کیش

 صداقت،جایزه صداقت

      بانک ملت

جایزه صداقت

خبرگزاری کار ایران (ایلنا)

صداقت

    شهرداری کاشان

شهرداری اوشان ،فشم میگون

شهرداری اوشان ،فشم ،میگون

پارسینه

پایگاه خبری تحلیلی پارسینه


مجمع استاندارد و کیفیت اسلامی

مجمع متخصصین ایران

مجمع متخصصین ایران

انجمن cng کشور

انجمن صنفی cng کشور

صداقت

مجمع خبرنگاران و نویسندگان

مطبوعاتی دفاع مقدس     

نخستین روزنامه اقتصادی ایران

اطاق اصناف ایران

  اتاق اصناف ایران  

کانون فارغ التحصیلان سازمان مدیریت صنعتی

جامعه بازاریان و جامعه بازاریان کیش

جامعه بازاریان و جامعه بازرگانان کیش

گروه صنعتی البرز گاز

   گروه صنعتی البرز گاز

کیقیت

انجمن توسعه کیفیت صنایع ایران

خانه صنعت

خانه صنعت،معدن و تجارت جوانان ایران

ماهنامه ندای امید

  هفته نامه ندای امید

دنیای کیش

  مجله دنیای کیش

طراحی شده و توسعه یافته توسط شرکت ایده پردازان فرازگام